24ste Keumgang Open was schot in de roos

Op vrijdagavond 18 januari startten we met een grote groep vrijwilligers met het klaarzetten van de zaal in de sporthal KTA I te Diest. Daarmee begon het aftellen naar de start van de 24ste editie van ons sparringtoernooi Keumgang Open. Sportief was ons tornooi weer een voltreffer. In 1996 begonnen we als een sparringtornooi van 1 dag met +/- 220 uitsluitend Belgische deelnemers. Tijdens die 24 jaren hebben we onze Keumgang Open kunnen uitbouwen tot een internationaal toernooi van hoog niveau met gespreid over 2 dagen 540 deelnemers uit 12 Europese landen. We zijn in al die tijd uitgegroeid tot een club met een zeer stevige sportieve basis.

Ook dit jaar hebben onze leden bewezen dat ze in alle categorieën hun voet naast de Belgische en buitenlandse opponenten kunnen zetten, getuige de vele medailles waaronder 9 gouden en onze eerste plaats in het clubklassement. Maar onze Keumgang Open is meer dan alleen een sportieve gebeurtenis. Met onze sterke organisatie willen wij de uitbouw van ons logo als een merk dat staat voor kwaliteit versterken. Dit kan alleen maar omdat we kunnen werken met een zeer grote groep enthousiaste vrijwilligers. Elk jaar slagen zij erin om de binnen – en buitenlandse clubs te verbazen door hun inzet, hun positivisme en hun samenhang. Keumgang Open is ook teamgeest. Supporteren gebeurt met hart en ziel. Keumgang Open is vooral heel heel veel amusement. Getuige de vele spontane groepsmomenten zoals zaterdagavond sirtaki dansen met Griekse deelnemers. Zondagmorgen de gezamenlijke dansopwarming waaraan zelfs scheidsrechters deelnamen. De afsluitende dans waarmee de eerste plaats in het clubklassement gevierd werd. Met deze 24ste editie hebben we de lat heel hoog gelegd. Maar zou niet zijn als we de uitdaging om met onze 25ste editie in 2020 dit te overtreffen uit de weg zouden gaan.

Dit presteerden onze leden:

Van Bommel Adriaan 1ste

Rabaut Elien 1ste

Waerzeggers Hanne 1ste

Viskens Tasha 1ste

Jans Céline 1ste

Meynaerts Febe 1ste

Borgers Sien 1ste

Viskens Bjarne 1ste

Vicca Lies 1ste

Volders Carolien 2de

Engelen Zoe 2de

Van Passel Guillaume 2de

Badji Alicia 2de

Badji Sérina 3de

Laenens Hannah 3de

Vermaelen Michiel 3de

Crijns Josephine 3de

Van Passel Amelie 3de

Ylmaz Azad dln

Juarez-Banos Alicia dln

Crijns Vincent dln

Van Bommel Alana dln

Laleman Jolisa dln

Frederickx Ella dln

Stenaerts fenne dln

Bakir Shako dln

Van Wesemael Loïs dln

Jeffrey Excelmans